rk akcija zrinjski

Sjajnu utakmicu za kraj sezone u Rukometnoj ligi HB odigrali su Kiseljak i Zrinjski.

Gosti su poveli 0:1, i to je bilo jedino njihovo vodstvo u prvom dijelu. Kiseljak je držao konce igre, i vodio cijelo prvo poluvrijeme. U dva navrata imali su naši rukometaši i plus 3, a na predah se otišlo pri rezultatu 14:12 za naš klub.

I drugi dio Kiseljak je otvorio sjajno. Brzo smo se odlijepili na maksimalnih plus četiri (18:14). No, uporni gosti nisu se predavali i stižu do izjednačenja (19:19).
Ponovo je uslijedila serija naših rukometaša i novo vodstvo od tri pogotka razlike (23:20).
Ali rukometaši Zrinjskog prave seriju 1:5 i dolaze u vodstvo 23:24. Bilo je to tek drugo njihovo vodstvo na utakmici. Pravu dramu vidjeli smo do kraja. U posljednjoj minuti na semaforu je stajao rezultat 26:26. Kiseljak je imao napad za pobjedu, i na time-outu je dogovoreno da se ide na šut tek pri isteku vremena. Ali, otvorio se prostor, i Barić je šutirao ali nije pogodio.
Gosti iz Mostara imali su loptu zadnjih 10 sekundi, ali nisu uspjeli doći do pobjede.

Na kraju ostaje velika žal za pobjedom, jer smo većim dijelom susreta bili bolji protivnik. No, i pored izostanka 3 važna igrača, naši igrači su dali sve od sebe, i zasigurno da možemo biti zadovoljni onim što su prezentirali danas, ali i tijekom cijele sezone.

Klarić je zabio osam pogodaka, Bošnjak sedam, Barić je dodao pet. Šunjić i Glavočević zabili su po tri pogotka.

Goste je predvodio Nikolić sa sedam pogodaka.