Prvog dana natjecanja na rasporedu su bile dvije vožnje muškog i ženskog veleslaloma.

U  Adria ski kupu 2019 u ženskoj konkurenciji pobijedila je Šejla Merdanović iz Bosne i Hercegovine.  Drugo mjesto pripalo je Esmi Alić,  također iz BiH, dok se trećim mjestom morala zadovoljiti Ursida Maria iz Bugarske.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je hrvatski predstavnik Filip Krota, drugo Čeh Jan Rechtenberg, dok je treće osvojio Christian Pavelka iz Slovačke.

U kategoriji Nordic Cup 2održano je samo natjecanje u muškoj konkurenciji. Prvo vrijeme imao je Emir Lokmić, predstavnik Bosne i Hercegovine,  drugi je bio Slovak Kosik Tomas  dok je treće mjesto osvojio  Filip Krota iz Hrvatske.

Na natjecanje je prijavljeno oko 50 skijaša iz BiH, Hrvatske, Srbije, Italije,Novog Zelanda,Slovenije,Bugarske, Češke.