Odigrano je 19.kolo prve hrvatske nogometne lige.

Kolo su u petak otvorili Lokomotiva i Inter.Nakon iznednačenog prvog dijela Lokosi su u drugom poluvremenu dodali gas i stalnim pritiscima uspjeli doći do pobjede. Strijelci su bili Uzuni i Ivanušec s bijele točke.

Dinamo je odradio lakši trening protiv Rudeša. Već do 19.minute Hajrović je zabio dva pogotka, Petković jedan i Modri su već imai 3-0. U 23.minuti Štrkalj koristi neopreznost obrane Dinama i samnjuje na 3-1, no do odmora i Gojak zabija i na predah se otišlo pri rezultatu 4-1.U drugom dijelu Orpić zabija hat-trick od 56. do 65.minute, a konačnih 7-2 postavlja Tomislav Štrkalj svojim drugim pogotkom.

Istra i Slaven Belupo odigrali su izjendačenu utakmicu, te je neriješen sihod i najrealniji. Povela je Istra preko NDia, na 1-1 je poravnao rutiner Krstanović.To je bio i konačan rezultat.

Hajduk je nakon 4 godine ostvario ligašku pobjedu protiv Osijeka u gostima.Bili su apsolutno nadigrali domaćine, koji su bili bolji samo u prvih desetak minuta. Pogodak vrijedan tri boda zabio je Caktaš na asistenciju Jaira. Imao je Hajduk prilike i uvjerljivije slaviti, ali Henty je udarac Mikulića izbacio s crte, a Malenica je obranio udarac Jaira u sudačkoj nadoknadi.

Rijeka nakon stanke ne izgleda dobro. Odlazak Hebera i Gorgona, najboljih igrača, nije se nadomjestio i RIječani će imati velike probleme oko zadržaavnja mjesta koje vode u Europu.Na Rujevici je slavila Gorica, koja je najuspješnija gostujuća momčad lige, sa čak 7 pobjeda iz deset susreta.Poveli su domaći preko Acostyja,na 1-1 je poravnao Zwolinski s bijele točke. Deveti je to gol poljskog golgetera.U drugomm dijelu pametna i strpljiva igra Goričana došla je na naplatu.Prvo je Dvorneković zabio za 1-2, da bi točku na i stavio Maloča.

Dinamo je nedodirljiv na prvoj poziciji sa 48 bodova, no prava će se borba voditi za pozicije koje vode u europske kvalifikacije. Osijek , Rijeka i Lokomotiva trenutno drže te tri pozicije sa po 34 boda, no ozbiljno prijete Gorica sa 30 i Hajduk s 26, s tim da Hajduk u naredna tri kola može znatno smanjiti zaostatak. Borba bi se trebala voditi i u donjem domu, gdje Slaven ima 18, Inter 17 i Istra 16 bodova. Posljednjeplasirani iz tog trokuta morat će u kvalifikacije za ostanak u HNL. Rudeš je posljednji sa tri boda i teško da može izboriti ostanak.