Rukometna reprezentacija Danske osvojila je naslov prvaka svijeta, i to po prvi put u povijesti.Furiozni Danci su deklasirali Norvešku u Herningu 31-22. Od samog početka utakmica je bila jednosmjerna ulica. Danci su igrali sjajno, s raznovrsnim napadačkim repertoarom i povezanom i pokretnom obranom. Landin je branio sve, a Norvežani su puštali na sve strane. Već do poluvremena su se dobro odlijepili , a u drugom dijelu je samo pitanje bilo hoće li prednsot biti jednocifrena ili dvocifrena. Na kraju je završilo 31-22.

Hansen je bio sjajan sa 7 golova i 8 asistencija, Landin je obranio 12 lopti. Kod Norveške Jondal je zabio 10.

Hansen je proglašen i najboljim igračem i strijelcem prvenstva. Landin je najbolji vratar.

Golman: Niklas Landin – Denmark

U šokantnoj utakmici za treće mjesto Francuska je savladala Njemačku 26-25, pogotkom Karabatića u posljednjoj sekundi susreta.