• NOVI TRAVNIK

IMG_8149.JPG

Večeras je u Pizzeriji Milano u Novom Travniku održana treća polufinalna večer druge sezone Pub kviza u Novom Travniku, a za finalnu "ulaznicu" borile su se tri ekipe..

Snage za posljednje mjesto u finalu odmjerile su ekipe "Stari klinci", "Učiteljice" i "Dentes serotini".

Prvu večerašnju kategoriju odabrala je jedina domaća novotravnička ekipa, "Star klinci", a odabrali su kategoriju Random. Ekipa "Dentes serotini" već u prvoj kategoriji koristi joker x2, ali uspjeli su upisati samo 4 boda što je zapravo bio loše uložen joker.

IMG_8125.JPG

Ipak, ova ekipa i ekipa "Stari klinci" uspjeli su osvojiti 2 dodatna boda na prvu kategoriju jer su točno odgovorili na sva pitanja iz Randoma. U nastavku polufinala Dentes bira Teška pitanja, a "Učiteljice" u ovoj kategoriji upisuju prvu večerašnju šesticu.

Učiteljice nisu ništa prepustile slučaju, te su odmah odabrale kategoriju Geografije, no sve ekipe su bile podjednake. Prije pauze posljednja kategorija bila je Povijest, a tu kreće dominacija ekipe "Dentes serotini". Ova ekipa je u ovoj kategoriji uspjela osvojiti nestvarnih 26 bodova čime su "bacili rukavicu u lice" svojim večerašnjim protivnicima.

Prva premetaljka večeri također odlazi na stranu Dentesa jer su najprije prepoznali da je traženi pojam "Hrvatska".

Na pauzi su svi natjecatelji nagrađeni pizzom Milana, dok su svi posjetitelji mogli sudjelovati u glavnoj nagradnoj igri večeri. Kao i svaki put do sada glavna nagrada večeri bila je pametni sat, sponzora Ožujsko. Pored toga jokeri iz publike su također nagrađeni vrijednim nagradama.

IMG_8127.JPG

U nastavku Dentes odabire Glazbu, a Stari klinci odlično koriste joker x2 u ovoj kategoriji i osvajaju 6 bodova.

Kategorija Sport i odlično iskorišteni joker publike donijeli su Dentesu još jednu šesticu. U kategoriji Kulturna pitanja scenarij je isti, Dentes upisuje šesticu, ostale ekipe zaostaju. Učiteljice se pokušavaju vratiti u bitku za finale odlično iskorištenim jokerom x2 nakon kojeg su upisale 12 bodova, no ispostavit će se nedovoljno za finale..

Posljednja odabrana kategorija večeri bila je Film, a Dentes i u ovoj kategoriji upisuje dvije šestice. Pitanje posljednjeg "putnika" u finale svima je bilo jasno, a čak je i posljednja premetaljka večeri u kojoj se tražio Davor Gobac otišla na stranu ove ekipe.

Nakon zbrajanja bodova stanje je bilo sljedeće: "Učiteljice" su završile kao trećeplasirane sa 62 boda, "Stari klinci" su imali 67 bodova, dok je ekipa "Dentes serotini" ostvarila ovosezonski rekord sa 104 osvojena boda!

IMG_8145.JPG

IMG_8151.JPG

Podsjećamo, svoje mjesto u finalu su ranije osigurale ekipe: "Svemirko pub", "Simple minds" i od večeras "Dentes serotini". Kako kvizaške večeri znaju biti nepredvidive pokazuje i uspjeh Dentesa jer je ova ekipa do finala došla preko baraža!

Pobjednici večeri osvojili su i 100 KM sponzora Sportplus win, dok je pametni sat sponzora Ožujsko otišao u ruke Franje Furundžije. Ostali natjecatelji nagrađeni su od strane Nesscafe-a.

IMG_8152.JPG

Prema organizatorima finale bi trebalo biti održano već sljedeći ponedjeljak, 31. siječnja, no još nije službeno.

IMG_8129.JPGIMG_8130.JPGIMG_8131.JPGIMG_8133.JPGIMG_8135.JPGIMG_8137.JPGIMG_8138.JPGIMG_8139.JPGIMG_8142.JPG