• PUB KVIZ MILANO

IMG_6627.JPG

Večeras je pizzeriji Milano u Novom Travniku održana šesta večer Pub kviza, a nastupale su tri debitanske ekipe: "Mučki provokatori", "Dentes serotini" i "Mi došli nako"..

Prva odabrana kategorija bila je kategorija Teških pitanja, a odabrala ju je ekipa "Mučki provokatori". Da će noć biti iznimno zanimljiva pokazuje šestica ekipe "Dentes serotini" već na prvom pitanju večeri.

Druga kategorija Random donosi i prvu šesticu za ekipu "Mučki provokatori", dok je ekipa "Mi došli nako" pokazala najveće znanje u kategoriji Sport. Upravo je u toj kategoriji ova ekipa osvojila svoju prvu šesticu, ali i 2 dodatna boda za sve točne odgovore iz kategorije.

IMG_6608.JPG

Prije odmora posljednja odabrana kategorija bila je Glazba, a odabrala ju je ekipa "Mi došli nako". "Dentes serotini" odlično koristi svoj joker publike u ovoj kategoriji i osvaja novih 6 bodova. U istoj kategoriji i druge dvije ekipe koriste pomoć publike, a "Mučki provokatori" su osvojili i 2 dodatna boda za sve točne odgovore iz Glazbe.

U prvoj premetaljci večeri najbrža ploča bila je ona ekipe "Dentes serotini" čime su na svoj rezultat dodali još 3 boda.

Na poluvremenu su ekipe bile u rezultatskom egalu, "Mučki provokatori" i "Mi došli nako" su imali po 43 boda, dok je ekipa "Dentes serotini" bila na 38 bodova.

Na pauzi su svi natjecatelji tradicionalno dobili pizzu iz Milana, a publika je nagrađena za prikazano znanje. Također i ovoga puta svi posjetitelji kviza su imali priliku sudjelovati u glavnoj nagradnoj igri večeri, a pobjednik se birao slučajnim odabirom na kraju večeri.

IMG_6612.JPG

U nastavku prva odabrana kategorija je Povijest, a upravo u toj kategoriji ekipa "Mi došli nako" možda i ispušta pobjedu. Naime, danak neiskustva uzeo je maha jer je ekipa uložila joker x2, a nisu ponudili točan odgovor čime su osvojili 0 bodova od mogućih 12.

U kategoriji Film "Dentes serotini" upisuje još jednu šesticu, a rezultat se polako "zakuhtava".

Potom se ekipa "Mi došli nako" vraća sa 6 bodova iz kategorije Kulturnih pitanja, no potez večeri koji je sasvim sigurno odlučio pobjednika izvela je ekipa "Mučki provokatori". Na pitanje iz posljednje kategorije Geografije odlično i iskusno ulažu joker x2 i osvajaju maksimalnih 12 bodova što ih vraća u borbu za polufinale.

Međutim uzbuđenju i napetosti nije bilo kraja jer je preostala posljednja premeteljka koja je na kraju i odlučila pobjednika. Kao pojam tražila se Vlatka Pokos, ekipe su dugo razmišljale, a "Mučki provokatori" su najbrža ploča i osvajaju 3 dodatna boda, na kraju će se ispostaviti i za polufinale.

Treće mjesto osvojila je ekipa "Dentes serotini" s odlična 73 boda, a treba istaknuti kako je ovo broj bodova s kojima su neke ekipe znale i pobijediti. Drugo mjesto su osvojili "Mi došli nako" s 81 bodom, a večerašnji nastup ovoj ekipi svakako je velika lekcija za baraž.

IMG_6621.JPGIMG_6625.JPG

I samo samo dva boda razlike u odnosu na drugu ekipu, mjesto u polufinalu izborila je ekipa "Mučki provokatori"!

Nakon završetka izvučena je i dobitnica nagradne igre večeri, a ovoga puta nagrada je ponovno završila u ženskim rukama. Nagradu je osvojila mlada i vjerna pratiteljica Pub kviza u Milanu, Nika Brkan.

IMG_6624.JPG

Večerašnjim izdanjem kviza završene su regularne večeri, a svoje mjesto u polufinalu izborile su ekipe: "Stari klinci", "Svemirko Pub", "Ugly Wounds", "Darun strašni", "Simple Minds" i "Mučki provokatori".

U ponedjeljak, 20. prosinca bit će održan baraž za sve ekipe koje nisu uspjele izboriti polufinale, a njih je 12. Dvanaest iznimno jakih ekipa pokušat će osvojiti ulaznicu za polufinale, a preostala su još 3 mjesta. Bitno je istaknuti kako je u baražu i ekipa koja je još uvijek aktualni prvak Pub kviza u Milanu, naravno radi se o ekipi "Smokvin list".

Zasigurno je kako nas u ponedjeljak čeka veliki spektakl, stoga ne čekajte nego od 20 sati pravac Milano. Vrijednih nagrada, kvalitetnih i teških pitanja, ali i dobre atmosfere neće nedostajati.