• Emotivna objava

AMK Kreševo se emotivnom objavom oprostio od Darija Čerkeza.

"Dario Čerkez je počeo svoje prve sportske korake kao član AMK ''Kreševo'', još davne 2003. Šta reći više osim da je svom tadašnjem klubu tada i u narednih par godina donio prve titule i pojedinačnog, a sa ostalim vozačima najviše doprinijeo i tituli klupskog prvaka u Motocross-u. Generacije vozača koje su dolazile nikada nisu i neće ni ubuduće zaboraviti svog prvog uzora, idola.

U godinama koje su slijedile Dario je osvojio još 15 titula prvaka, ne samo u Motocross-u, nego i u Road racing-u, nekoliko puta Zlatnu kacigu i većinu svih ovih godina od postojanja Moto sporta u BiH i priznanje za ''Vozača godine''. Prošle godine je osvojio i 3. mjesto u ukupnom poretku Alpe adria prvenstva u Motocross-u.

Motodrom ''Gajice'' je rastao zajedno s Dariom, a i Dario sa stazom. Sljedeće godine na prvom Europskom juniorskom prvenstvu u Motocross-u u povijesti BiH, na ''Gajicama'', pobjednik utrke će osvojiti nagradu - Dario Čerkez. To je najmanje što možemo učiniti u sjećanje na našeg Daria.