Ostavljeni da stojimo sami?

uskoplje prosvj

Na današnjem mirnom prosvjedu neformalne skupine građana protiv izborne krađe u općini Gornji Vakuf-Uskoplje, Stanko Kustura, dijete poginulog branitelja , pročitao je kratko obraćanje:

Nikad ništa nismo tražili

Hrvatski narod Gornjeg Vakufa-Uskoplja jako je propatio u proteklom ratu, ali se ipak održao. Održao se i u poraću nastojeći obnoviti svoje živote ali i svoju političku poziciju, svjestan da ništa više neće biti kao prije, ali odlučan nastaviti se boriti. Ništa nismo tražili ali ni dobili.

Očito je sudbina malih mjesta u poslijeratnom razdoblju Bosne i Hercegovine da su redovito na rubu dešavanja i da iz njih najčešće doznajemo loše vijesti. Tako i o Gornjem Vakufu-Uskoplju i dalje kruže priče kako su to dva grada pod istim nebom. Upravo smo na proteklim izborima dokazali suprotno. Hrvatski narod Gornjeg Vakufa-Uskoplja isturio je mladu ekipu spremnu preuzeti odgovornost ne za podijeljeni, nego za zajednički, grad perspektivne budućnosti.

Tu snagu i volju prepoznali su i žitelji ove općine ne samo ovdje nego i u naši ljudi u dijaspori. Ipak, njihova volja je prekrižena, demokracija u našoj općini ukradena a mi ostavljeni da stojimo sami!

Naše današnje zajedništvo odgovor je na netransparentan proces provedbe rezultata lokalnih izbora od strane Središnjeg izbornog povjerenstva BiH. Ovim činom mirnog okupljanja tražimo očitovanje spomenutog tijela i kompletno izvješće o glasovima pristiglim putem pošte i tek ćemo onda priznati eventualni poraz! Zanima nas kako tzv. pobjednici izbora u ovoj općini prije potvrđenih a kamoli službenih rezultata znaju da su pobijedili u trenutku kad su se glasovi još uvelike brojali? Zahtijevamo obrazloženja za svaki eventualno odbijeni glas te ponovno brojanje glasova putem pošte.

Ne želimo nerede, dapače. Želimo vladavinu prava i demokracije i zato ćemo svoju borbu nastaviti i pravnim putem čekajući Pravdu za Uskoplje!

ART BLOG NAŠA DIJASPORA NATJEČAJI MARKETING POŠALJITE VIJEST
Ostavljeni da stojimo sami?

uskoplje prosvj

Na današnjem mirnom prosvjedu neformalne skupine građana protiv izborne krađe u općini Gornji Vakuf-Uskoplje, Stanko Kustura, dijete poginulog branitelja , pročitao je kratko obraćanje:

Nikad ništa nismo tražili

Hrvatski narod Gornjeg Vakufa-Uskoplja jako je propatio u proteklom ratu, ali se ipak održao. Održao se i u poraću nastojeći obnoviti svoje živote ali i svoju političku poziciju, svjestan da ništa više neće biti kao prije, ali odlučan nastaviti se boriti. Ništa nismo tražili ali ni dobili.

Očito je sudbina malih mjesta u poslijeratnom razdoblju Bosne i Hercegovine da su redovito na rubu dešavanja i da iz njih najčešće doznajemo loše vijesti. Tako i o Gornjem Vakufu-Uskoplju i dalje kruže priče kako su to dva grada pod istim nebom. Upravo smo na proteklim izborima dokazali suprotno. Hrvatski narod Gornjeg Vakufa-Uskoplja isturio je mladu ekipu spremnu preuzeti odgovornost ne za podijeljeni, nego za zajednički, grad perspektivne budućnosti.

Tu snagu i volju prepoznali su i žitelji ove općine ne samo ovdje nego i u naši ljudi u dijaspori. Ipak, njihova volja je prekrižena, demokracija u našoj općini ukradena a mi ostavljeni da stojimo sami!

Naše današnje zajedništvo odgovor je na netransparentan proces provedbe rezultata lokalnih izbora od strane Središnjeg izbornog povjerenstva BiH. Ovim činom mirnog okupljanja tražimo očitovanje spomenutog tijela i kompletno izvješće o glasovima pristiglim putem pošte i tek ćemo onda priznati eventualni poraz! Zanima nas kako tzv. pobjednici izbora u ovoj općini prije potvrđenih a kamoli službenih rezultata znaju da su pobijedili u trenutku kad su se glasovi još uvelike brojali? Zahtijevamo obrazloženja za svaki eventualno odbijeni glas te ponovno brojanje glasova putem pošte.

Ne želimo nerede, dapače. Želimo vladavinu prava i demokracije i zato ćemo svoju borbu nastaviti i pravnim putem čekajući Pravdu za Uskoplje!

artinfo2019-footer-logo.png

REDAKCIJA PORTALA

E-mail

artinfo.portal@gmail.com

Marketing

marketing@artinfo.ba

POSTANITE DIO TIMA

Copyright 2007-2022 ART  Sva prava zadržana. Zabranjeno preuzimanje sadržaja bez dozvole izdavača.

designer17