utakmica busovaca ilijas

Dugo priželjkivani prelazak u viši rang natjecanja 2. Ligu Zapad u kojoj se natječe 14 ekipa iz Srednjobosanske i Unsko-sanske županije, za momčad Nogomotenog kluba Busovača očito je bio poticajan. Naime, ekipa iz Busovače može se pohvaliti nizom pobjeda na terenu koje su ostvarili u posljednje vrijeme. Nakon što su nedavno, na gostovanju u Maglaju zabilježili uvjerljivu pobjedu rezultato 3:0 protiv drugoligaša "Natrona", proteklog su vikenda slavili i na domaćem terenu.

Novi protivnik bio im je NK Ilijaš, koji se također natječe u istom rangu natjecanja Drugoj ligi. Domaći su slavili pobjedom od 2:1. Trener domaćih Oliver Vujica iznenadio je sve prisutne gledatelje kada je prvo poluvrijeme u svlačionici ostavio gotovo kompletnu prvu postavu i šansu pružio svim ostalim igračima koji se bore za dres prvotimca. Ekipa gostiju se pokazala kao vrlo dobra momčad i kombinirani domaći tim je teškom mukom održao neriješeno u prvom dijelu utakmice. Drugo poluvrijeme bila je druga priča. Počelo je sa tri promašena "zicera" domaćih i kazna je stigla u 52. minutu kada su gosti iz Ilijaša postigli iz slobodnog udarca eurogol za 0:1. Radost im je kratko trajala jer je par minuta kasnije dosuđen kazneni udarac za Busovaču. Redale su se šanse domaćih i u 74. minutu potpuni preokret, dobru akciju šutem u gol rješava Herić, a Edin Brkić potvrđuje taj pogodak za konačnih i zasluženih 2:1 za NK Busovaču.

Susret je pratila brojna publika koja je na kraju obje ekipe ispratila u svlačionicu velikim pljeskom kojim je nagrađena kvalitetna i fer igra. Iduću pripremnu utakmicu NK Busovača igra u subotu 6. kolovoza protiv Iskre u Bugojnu.