• Nova pobjeda

FOTO : Erdin Ramić

Nakon odlične predstave protiv Krajine, nogometaši Kiseljaka stigli su i do vrijedne gostujuće pobjede.

U 25.kolu Druge lige FBiH - Zapad Kiseljak je slavio na gostovanju kod FK Vitez 3-4.

Naš tim izašao je ususret domaćinima i odgodio tj. pomjerio utakmicu za jedan dan zbog smrti bivšeg trenera FK Vitez Faruka Selmana.

Ovo gostovanje godinama je za Kiseljak predstavljalo vrlo težak ispit. FK Vitez čini niz klasnih igrača, poput Zukana, Ramića, Spahića,Šibčića.

Gosti su poveli u devetoj minuti preko Ahmeda Puriševića.

Isti nogometaš je samo tri minute kasnije udvostručio prednost. Domaćin je bio u šoku, a odlični Purišević je u 26.minuti kompletirao svoj hat-trick za velikih 0-3.

U sami smiraj prvog dijela preko Asima Šibčića FK Vitez je smanjio na 1-3.

Domaći tim je izmjenama pokušavao promijeniti tempo.

U 59.minuti Aldin Ribo zabija za 2-3 i vraća nadu Vitežanima.

U 74. Marko Plejić svojim pogotkom vraća sigurnu prednost Kiseljaku. Vitez uspijeva smanjiti u 90.preko Delića, no premalo je bilo vremena za potpuni povratak.

Kiseljak je u 93.ostao s igračem manje, kada je drugi žuti karton zaradio Vlatko Bošnjak.

Već u nedjelju na rasporedu je veliki derbi s Brnjacima.