• Preokreti

FOTO : UEFA CHAMPIONS LEAGUE

Dortmundska Borussia i Paris Saint Germain čekirali su karte za polufinale Lige prvaka.

Obje momčadi preokrenule su rezultate iz prvih susreta i ostvarili plasman dalje.

Borussia je dobru igru iz drugog poluvremena iz Madrida prenijela i na Westfallen. U fanatičnoj atmosferi Milijunaši su slavili 4-2.

U 34. i 39.minuti Brandt i Maatsen donijeli su BVB-u prednost koja ih je u tom trenutku vodila dalje.

No, žilavi Atletico se vratio. Prvo je u 49.nakon pokušaja Hermosa Hummels skrenuo loptu u vlastitu mrežu za 2-1, da bi u 64. Correa poravnao i donio prednost Atleticu kad je u pitanju ukupni rezultat.

Novi blitzkrieg Borussije donio je polufinale njemačkoj momčadi. Fullkrug u 71. i Sabitzer u 74. vratili su domaćinu prednost koju su na kraju uspjeli i sačuvati.

Barcelona je na svoj teren donijela 3-2 s Parka prinčeva i činilo se kako korača prema poluzavršnici najelitnijeg nogometnog klupskog natjecanja.

Kad je u 12.Raphinha zabio za 1-0 mnogi su otpisali PSG.

Glupost Arauja i prekršaj kao zadnjeg igrača obrane donijeli su Parižanima igrača više a igrao se tek 29.minut.

Već do poluvremena Paris je poravnao preko Dembelea, koji je naročito raspoložen protiv svog bivšeg kluba.

Početkom drugog dijela Vitinha je donio prednost PSG-u, da bi prekršaj Cancela donio i kazneni udarac za goste koji je realizirao Mbappe.

Barcelona je svim silama krenula po pogodak koji bi ih vratio u igru, ali Mbappe se snalazi nakon odbijanca u 89. i ovjerava put svoje momčadi u polufinale Lige prvaka.