• IZBACIO ŠIROKI BRIJEG

borac svlacionica

Nogometaši Borca plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u dvomeču polufinala bili bolji od Širokog Brijega ukupnim rezultatom 5:2. U prvom susretu bilo je 3:1 za banjalučki tim, dok je večeras na Gradskom stadionu bilo 2:1.

U prvom poluvremenu nije bilo uzbuđenja. Domaći su sigurno držali posjed lopte u svojim nogama, dok je Široki bio daleko od gola pa se mreže nisu tresle u prvih 45 minuta.

Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu propustio je Borac kada je Lukić prošao i vratara, ali se u ključnom trenutku zapetljao.

Iako je Borac bio agilniji, Široki je poveo u 69. minuti susreta. Mišić je ubacio loptu, a Matić je glavom pogodio za 1:0 za Široki.

Ipak, samo osam minuta kasnije Borac je izjednačio nakon što je odbijena lopta došla do Fičovića koji je majstorski iz voleja pogodio za 1:1, dok je tri minute prije kraja susreta Hrelja pogodio za preokret i konačnih 2:1 za Borac.

Borac će u finalu Kupa BiH igrati protiv boljeg iz duela između Zrinjskog i Sloge koji se igra sutra, a rezultat prvog meča bio je 0:0.