• Sjajni ogledi

Večeras počinje spektakl - prvi susreti četvrtfinala Lige prvaka.

Ždrijeb je bio nemilosrdan i spojio je vrlo zanimljive parove.

Snage će večeras odmjeriti Arsenal i Bayern Munchen te Real Madrid i Manchester City.Oba susreta počinju u 21 sat.

Arsenal nikada nije osvojio Ligu prvaka, a mnogi se navijači nadaju kako ovo može biti ta sezona. Mikel Arteta je dobio dovoljno vremena i pokazao je kako je odličan trener iz plejade mladih stručnjaka.Arsenal vodi veliku bitku za naslov prvaka Engleske.

S druge strane je šesterostruki prvak Europe Bayern. Netipično za njemačke klubove, Bayern prolazi kroz upravljačke probleme, a Thomas Tuchel nije opravdao očekivanja. U ligi gledaju u leđa Bayeru, ispali su i iz Kupa, te je Liga prvaka jedini trofej koji je, barem na papiru, dohvatljiv. Neki smatraju kako je baš ta činjenica da se mogu posvetiti samo jednom frontu njihova prednost.

Dvanaest puta su se međusobno sastala ova dva tima u Ligi prvaka. Bayern ima sedam pobjeda, Arsenal tri, dvaput je završeno neodlučeno.

Kad su u pitanju izostanci, Arteta nema na raspolaganju Timbera, a Tuchel Boeya i Sarra.

Susret sudi Šveđanin Nyberg.

Drugi par je još atraktivniji.Real Madrid dočekuje Manchester City.

Najtrofejniji klub Lige prvaka i ove sezone djeluje sigurno u domaćem prvenstvu, a guraju i u Ligi prvaka.

Don Carlo je posložio sve na najbolji mogući način, a iskustvo osvajanja trofeja može biti ključno.

S druge strane, Manchester City možda nije ove sezone dominantan kao prethodne, no i dalje su vrlo jaki.

Pep Guardiola želi obraniti naslov pobjednika Lige prvaka,a u prvenstvu trenutno malo kaskaju za Arsenalom i Liverpoolom, no sve je u dva boda.

Bit će ovo sudar titana.Dvanaest puta su međusobno igrali u ovom natjecanju. Real ima četiri pobjede, City pet, triput je bilo neriješenO.

Sastali su se u posljednja dva izdanja Lige prvaka, i to u polufinalima.

U sezoni 2021/2022. City je na svom terenu slavio 4-3, da bi nevjerojatnim preokretom Real slavio 3-1 u uzvratu i osigurao finale i kasnije osvojio naslov.

U sezoni 2022/2023. na Bernabeu je bilo 1-1, da bi u drugoj utakmici Manchester City demonstrirao silu slavivši 4-0, a kasnije su osvojili i naslov.

Alaba i Courtois neće igrati za Kraljevski klub, a Ake i Walker za Građane. U kadru Real Madrida je Luka Modrić, a u kadru Manchester Cityja Mateo Kovačić i Joško Gvardiol, iako se branič muči s ozljedom.

Glavni sudac ovog susreta je Francuz Letexier.