• Modriča

zeljeznicar zastavica

Nogometaši Željezničara pobijedili su danas u Modriči ekipu Sloge s 3:0, u susretu 25. kola WWin lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je uspio u 25. kolu doći do prve pobjede u gostima u ovoj sezoni, zahvaljujući kojoj je pobjegao iz zone ispadanja.

Plavi s Grbavice u Modriču su došli pod imperativom pobjede, s obzirom na stanje na tabeli, a od početka su nametnuli svoju igru i pokazali da ih zanimaju samo tri boda. Na kraju su uspjeli pobijediti, ali je slavlje moglo biti i ubjedljivije s obzirom na broj prilika koji su gosti imali u ovom meču.

Plavi s Grbavice su puno bolje ušli u utakmicu, a imali su i dvije prilike za gol preko Štilića i Mekića, ali je vratar domaćih Trako bio uspješan.

Sloga je najbolju priliku imala u 26. minuti kada je nakon igranja rukom Cavnića u šesnaestrercu sudac Gigović pokazao na bijelu točku. No, udarac najboljeg stijelca Sloge Vidića s 11 metara obranio je vratar Željezničara Muftić. Do kraja poluvremena domači su imali još jednu priliku preko Grabeža koji je šutirao pored gola.

Na startu drugog dijela Željezničar je došao do prednosti. Vratar Sloge je izašao izvan šesnaesterca i izbio loptu glavom pravo na nogu Štiliću, koji s 30 metara pogađa prazan gol.

Dvije minute kasnije i Krpić je pogodio, ali je gol poništen zbog zaleđa. Ipak, u 52. minuti Krpić dolazi do pogotka. Nakon bezog kontranapada Boljević je istrčao sam u šesnaesterac Sloge i pogodio gredu, lopta se odbila do Krpića koji šutira glavom i također pogađa okvir gola, a iz drugog pokušaja odbijenu loptu šalje u mrežu.

Željezničar je i nakon drugog gola nastavio s dominacijom, a novu priliku imao je Radinović u 56. minuti kada je iz dobre situacije šutirao pored gola. Četiri minute kasnije Štilić se poigrao s obranom domaće, savladao je vratara Traku, ali je Grabež izbio loptu s gol crte.

Novu priliku imao je Boljević u 63. minuti kada je istrčao novi kontranapad, izašao sam pred Traku i savladao ga, ali je lopta pogodila vratnicu.

Konačan rezultat 3:0 postavio je Hiroš u sudačkoj nadoknadi.

Željezničar je tako došao do ubjedljvog slavlja i u puno boljem raspoloženju dočekuje derbi na Grbavici protiv gradskog rivala Sarajeva, dok Sloga u sljedećem kolu ide u goste Borcu.