• Poraz BiH

Ženska nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine, u debiju novog selektora Selvera Hodžića, poražena je sinoć na gostovanju u Leiriji kod Portugala s 3:0 (2:0) u susretu 1. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2025. godine u Švicarskoj, koji se igrao u okviru Lige B - grupa B3.

Favorizirane Portugalke povele su u 28. minuti, kada je pogodila Carole Costa, dok je drugi gol za domaći tim bio autogol Glorije Slišković, iz četvrte minute sudijskog dodatka prvog poluvremena.

Portugalke su na 3:0 povisile u 62. minuti, kada je pogodila Diana Silva, koja je samo minut ranije ušla u igru, zamijenivši Anu Capeta. Bio je to i konačan rezultat ovog meča.

BiH je nastupila u sastavu: E. Hasanbegović- Šabanagić, M. Hasanbegović, Slišković, Kršo (68. Krajšumović), Aleksić- Milinković, A. Hadžić (88. Velentalić), Gačanica (68. Krajinić)- Jelčić (56. C. Jelčić), Ekić (88. Husić).

Susret je sudila Grkinja Eleni Antoniou,, a žute kartone od bh. igračica u ovom su meču dobile Minela Gačanica, Amela Kršo i Melisa Hasanbegović. Portugalke nisu dobile nijedan karton.

U prvom susretu u okviru ove grupe, Sjeverna Irska i Malta danas su u Belfastu odigrale bez golova – 0:0.

BiH će u 2. kolu, koje se igra u utorak, 9. travnja, u Trening centru Nogometnog/Fudbalskog saveza BiH u Zenici ugostiti Sjevernu Irsku (15.30 sati), dok će Malta ugostiti Portugal (18.30).