• BORAC PROŠAO DALJE

Uzvratna utakmica četvrtfinala nogometnog Kupa Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Borca na Koševu prekinuta je u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon što su igrači i stručni stožer Sarajeva, nezadovoljni sudačkim odlukama tijekom cijele utakmice, napustili teren. Susret je prekinut pri vodstvu banjalučkog tima od 2:1.

Borac se nakon ove pobjede plasirao u polufinale i favorit je u borbi za duplu krunu.

Sarajevo je mnogo bolje ušlo u meč i došlo do nekoliko povoljnih prilika. Najbolju je imao Kyeremeh koji je istrčao sam pred vratara Borca i zaobišao ga te šutirao u prazan gol, ali je Ćelić uspio stići ga i izbiti loptu s gol crte. Dvije minute ranije Hasić je dobro prošao s desne strane i ubacio u peterac do Mustafića koji se nije najbolje snašao i promašio je gol.

Borac je poveo iz prve prilike, u 23. minuti. Nakon jednog kontranapada Kulašin je dodao do Marčetića koji s ivice šesnaesterca majstorski pogađa rašlje gola. Igrači i stručni stožer Sarajeva prosvjedovali su kod suca smatrajući da je golu Borca prethodio prekršaj nad igračem Sarajeva, ali odluka nije promijenjena.

Mogao je Borac u 34. minuti i udvostručiti prednost, ali je Kulašin pogodio vratnicu.

Sarajevo je došlo do izjednačenja u 54. minuti. Mustafić je oboren u šesnaestercu, sudac Musa pokazao je na bijelu točku odakle je siguran bio Čataković.

No, radost domaćih trajala je svega pet minuta, pošto je Borac, ponovo preko 17-godišnjeg Marčetića drugi put došao u vodstvo. Vuković je s lijeve strane dobro ubacio u šesnaesterac gdje je najviši bio Marčetić i glavom postigao pogodak.

Novi šok za Sarajevo uslijedio je nekoliko minuta kasnije kada je sudac pokazao crveni karton Oliveiri. Jokić je držao za dres Oliveiru koji je prodirao po desnoj strani, Brazilac ga je udario rukom po licu što je sudac ocijenio kao nesportski potez i pokazao mu put u svlačionicu, a nakon prosvjeda s klupe "pocrvenio" je i netko iz stručnog stožera tima s Koševa.

Nakon još jedne diskutabilne odluke glavnog suca u drugoj minuti nadoknade sportski ravnatelj Senijad Ibričić zajedno s ostatkom stručnog stožera pozvao je igrače da napuste teren.

Borac će na kraju igrati u polufinalu Kupa Bosne i Hercegovine nakon pobjede u ovom dvomeču, dok Sarajevu ostaje borba za Europu kroz prvenstvo.