• Skijanje

muzaf skije

Najbolja bosanskohercegovačka alpska skijašica Elvedina Muzaferija osvojila je danas 23. mjesto u utrci superveleslaloma (Super G) u talijanskom La Thuileu s vremenom 1:03.29, zaostatakom od +2.27 sekundi iza pobjednice utrke domaće skijašice Terese Runggaldier, koja je ostvarila vrijeme 1:1.02.

Druga je bila švicarska skijašica Maloire Blanc s vremenom od 1:1.16 (+0.14), a treća njena sunarodkinja Jasmina Suter koja je ostvarila vrijeme od 1:1.47 (+0.45.)

U prvoj utrci ove sezone u okviru Europa Kupa Muzaferija je osvojila 8 bodova, startala je kao 40., a nastupilo je ukupno 80 skijašica iz 11 zemalja, od kojih je 48 završilo utrku.

- Ostala sam u prvih 25 skijašica i u ritmu osvajanja bodova, to je najvažnije. Svjesna sam šta me je danas koštalo boljeg plasmana. Na neki način, to uvećava moju ambiciju za sutrašnji nastup - poručuje Muzaferija, navode iz njenog PR Tima.

Druga Super-G utrka u talijanskom La Thuileu zakazana je za sutra s početkom u 11 sati.