• Njemačka

Rukometaši Švedske osvojili su broncu na Europskom prvenstvu nakon što su danas u utakmici za treće mjesto pobijedili domaćina Njemačku rezultatom 34:31.

Šveđani su fenomenalno odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo u obrani gdje su limitirali Nijemce na 12 golova. Za to vrijeme oni su postigli 18 pa su imali šest golova prednosti prilikom odlaska na odmor.

U drugom poluvremenu igralo se još brze i atraktivnije. Nijemci su uspjeli značajno smanjiti prednost, ali su Šveđani mirno i iskusno priveli utakmicu kraju te tako osvojili broncu na Europskom prvenstvu.

Junak utakmice bio je švedski vratar Andreas Palicka s 19 obrana, a najefikasniji je bio Felix Claar s osam golova.

S druge strane, Uscins je postigao osam golova za Njemačku, a podršku je još imao samo u Gollu i Mertensu koji su postigli po četiri pogotka.