• RADELJIĆ ODIGRAO CIJELI SUSRET

Splitski Hajduk šokantnim je porazom otvorio drugi dio sezone u Hrvatskoj nogometnoj ligi, a na rasprodanom Poljudu ga je pred 33 tisuće gledatelja savladala Rijeka rezultatom 2:1.

Poveo je Hajduk pogotkom Rokasa Pukštasa u 15. minuti, kada je ovog nogometaša pogodila lopta nakon udarca Marka Livaje i završila u mreži za 1:0.

No, Rijeka je smogla snage u nastavku uzvratiti i u 55. minuti je stigla do poravnanja preko Obregona, a nedugo nakon toga je VAR spasio Splićane.

Poništen je gol Gode u 62. minuti i ostalo je 1:1, ali nije bilo spasa za Hajduk u 75. minuti kada je Selahi pogodio za vodstvo Rijeke i utišao krcati Poljud.

Do kraja je ostalo 2:1 za Rijeku koja se tako s tri boda poravnala s Hajdukom na vrhu tabele jer oba tima imaju po 41 bod, no zbog gol-razlike je trenutno Rijeka prva. Treći je Dinamo s 37 bodova i utakmicom zaostatka.

Naš Novotravničanin Stjepan Radeljić odigrao je cijeli susret, dok je Silvio Ilinković utakmicu odgledao s mjesta za pričuve.

Hajduk u sljedećem kolu gostuje Osijeku, dok će Rijeka ugostiti Istru.