• EHF EURO 2024

Rukometna reprezentacija Hrvatske poražena je od reprezentacije Mađarske rezultatom 29:26 u susretu 2. kola drugog kruga Europskog prvenstva i jasno je da su izgubili sve realne šanse da se bore za polufinale.

Istina, u igri ih drži još teorija, ali i prije ovoga meča jasno je bilo da moraju pobijediti u sve tri utakmice do kraja, što se ipak neće dogoditi.

Hrvati su loše ušli u utakmicu i sredinom prvog poluvremena gubili su 9:5, ali do isteka prvog poluvremena uspjeli su se konsolidiratu i nakon 30 minuta igre Mađarska je vodila 14:13.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom gol za gol, a Hrvatska je do prvog vodstva stigla u 41. minuti (17:16). I kada se očekivalo da će ubaciti u brzinu više, Hrvati su ponovo upali u krizu, te je Mađarska zasluženo slavila u neizvjesnoj završnici.

Najefikasniji u redovima Mađarske bili su Bence Imre sa sedam i Richard Bodo s pet golova, a sjajan je bio i vratar László Bartucz sa 16 obrana.

U redovima Hrvatske istaknuli su se Tin Lučin i Filip Glavaš sa po pet golova.

Hrvatska će sljedeći meč igrati u ponedjeljak protiv Islanda, dok će Mađarska odmjeriti snage s domaćinom Njemačkom.

Već je odigran jedan duel u ovoj istoj grupi. Francuska je ubjedljivom pobjedom nad Islandom rezultatom 39:32 zakoračila u polufinale, dok se kasnije sastaju Njemačka i Austrija.