• EHF EURO 2024

Rukometaši Portugala odigrali su još jednu odličnu utakmicu na Europskom prvenstvu i svladali reprezentaciju Slovenije rezultatom 33:30 (18:17).

U izjednačenom prvom poluvremenu momčadi su se nekoliko puta smjenjivale u vodstvu, a na odmor se otišlo s prednošću Portugala od jednog gola razlike (18:17).

U drugom poluvremenu ključnom se pokazala dionica utakmice od 38. do 45. minute kada je Portugal otišao na pet golova prednosti (28:23).

Iz rezultatskog deficita Slovenci se nisu uspjeli vratiti i doživjeli su drugi poraz na ovom prvenstvu što im ostavlja još samo matematičke mogućnosti da dohvate jedno od prva dva mjesta koja vode u polufinale.

Martim Costa s 11 golova predvodio je svoju momčad do pobjede, dok je u redovima Slovenije Borut Mačkovšek sa 7 golova bio najbolji strijelac.

Norveška je pobijedila Nizozemsku 35:32 u drugom susretu današnjeg programa Europskog rukometnog prvenstva, a Norvežani su do trijumfa došli preokretom u drugom poluvremenu.

Favorizirani Norvežani dugo su lomili otpor Nizozemaca i tek su sredinom drugog poluvremena došli do značajnije prednosti (28:23) nakon koje nije bilo povratka za Nizozemce.

Norveška je ovom pobjedom zadržala teoretske šanse za ulazak u polufinale.

Večeras se igra još jedna utakmica u kojoj se sastaju dvije neporažene momčadi, aktualni europski prvak Švedska i aktualni svjetski prvak Danska.