• Rukiometno EP

Reprezentacija Danske upisala je uvjerljivu pobjedu nad Nizozemskom 39:27 u susretu skupine II druge faze natjecanje Europskog rukometnog prvenstva.

Nakon prvog poluvremena u kome su nizozemski rukometašu uspjeli držati priključak, sredinom drugog poluvremena Danska je serijom od sedam uzastopnih golova napravila osjetnu razliku (30:22) i riješila utakmicu u svoju korist.

Mathias Gidsel s devet pogodaka iz deset pokušaja bio je najraspoloženiji u pobjedničkoj ekipi, dok je kod Nizozemaca najbolji strijelac bio Rutger ten Velde s osam golova.

Na ljestvici Danska je prva s 4 boda, dok su na začelju Norveška i Nizozemska bez bodova.

Večeras se igra još jedna utakmica u ovoj skupini, a sastaju se Slovenija i Švedska.