• Njemačka

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je protiv Gruzije rezultatom 22:19 u susretu trećeg kola grupe E na Europskom prvenstvu, te smo tako neslavno okončali nastup u Njemačkoj.

Bh. rukometaši doživjeli su sva tri poraza u grupi i nisu uspjeli da dođu do prvog slavlja, baš kao i na prethodna dva sudjelovanja na smotri najboljih europskih reprezentacija.

Prethodno je bh. reprezentacija doživjela poraz u prvom kolu od aktualnog europskog prvaka Švedske rezultatom 29:20, a potom je mimo svih očekivanja katastrofalno poražena od Nizozemske 36:20.

Što se tiče same utakmice, bh. tim je sjajno počeo i poveo je 8:2. Činilo se tada da bi konačno mogli ostvariti sigurnu pobjedu, ali uslijedio je pad u igri što su Gruzijici iskoristili da se potpuno vrate u meč i do isteka prvog poluvremena izjednače na 9:9.

Posao je dodatno otežao i crveni karton Haseljića u 25. minuti, ali je BiH na otvaranju drugog poluvremena napravila mini-seriju 3:0 i povela 12:9.

Ipak, kako smo već navikli, uslijedio je novi pad u bh. igri i Gruzija je u 42. minuti prvi put povela na utakmici rezultatom 14:13. Uslijedio je potom neizvjesna završnica meča u kojem BiH ipak nije imala snage izbjeći poraz.

Najefikasniji u bh. timu bio je Marko Panić sa sedam golova, dok je Vladan Đurđević postigao tri pogotoka.

Gruzijce je predvodio Giorgi Tskhovrebadze sa šest golova, Giorgi Arvelodi Dikhaminjia je dodao pet, a Irakli Kbilashvili tri.

Dodajmo na kraju da u ovom meču nije branio Benjamin Burić, koji se, iako nije bio ozlijeđen, našao izvan protokola i izbornik Irfan Smajlagić nije ga uvrstio u sastav.