• Čeka se zadnje kolo

Rukometna reprezentacija Hrvatske remizirala je s Austrijom rezultatom 28:28 u okviru 2. kola Europskog prvenstva u Njemačkoj, te će pitanje prolaza biti odlučeno u posljednjem kolu.

Hrvati su izvanredno otvorili susret i poveli su 5:1 na otvaranju susreta, ali potom je uslijedilo razdoblje loše igre.

Čak devet minuta nisu postigli gol što je Austrija iskoristila da izjednači na 9:9. Ipak, završnica prvog dijela ponovo je pripala Hrvatskoj koja je na poluvremenu vodila 14:12.

Ipak, Austrija je zaigrala mnogo bolje na startu drugog dijela i brzo su preokrenuli i poveli 18:17. Uslijedila je veoma neizvjesna završnica u kojoj su Austrijanci nadoknadili dva gola razlike i izvukli veliki bod.

Najefikasniji u redovima Hrvatske bio je Mario Šostarić sa šest golova, a pratili su ga Veron Načinović s pet i Marin Jelinić s tri pogotka.

Na drugoj strani Mykola Bylik je postigao sedam, a Robert Weber šest golova.

Hrvatska će u posljednjem kolu igrati protiv Rumunjske, dok Austrijance očekuje meč odluke protiv Španjolske.