• Pregažena Grčka

Hrvatski vaterpolisti plasirali su se u polufinale Europskog prvenstva, kojem su domaćini.

Barakude su u 1/4 finala nadigrali aktualnog svjetskog viceprvaka Grčku sa 13-8.

Utakmica je bila u egalu prvo poluvrijeme. Grci su čak na poluvremenu vodili 6-5.

Uslijedio je uragan Hrvatske u trećoj dionici, koju su dobili 4-0.Serija je nastavljena i u četvrtoj četvrtini, Hrvatska je stigla do 13-6, Grčka je tek uspjela ublažiti poraz.

Marinić Kragić postigao je četiri pogotka, a Bijač je bio odličan sa devet obrana.

U polufinalu izabranici Ivice Tucka igraju protiv Mađarske, koja je nakon peteraca izbacila Srbiju. Mađarska je na prvenstvo stigla bez sedam standardnih igrača, čuvaju sastav za SP koji je već za mjesec dana, ali i u ovom sastavu su vrlo jaki.

U drugom polufinalu igraju Španjolska i italija.