• NBA

Košarkaši Detroit Pistonsa su zabiljeležili 27. uzastopni poraz i na taj način postavili negativni rekord NBA lige. Na domaćem terenu poraženi su od Brooklyn Netsa rezultatom 118:112.

"Prodajte ekipu" odjekivalo je u posljednjim minutama susreta u Detroitu, koji je za domaćine počeo dobro. Pistonsi su vodili u prvoj četvrtini sa 14 poena, ali su onda stali. Nije im pomogao ni 41 poen Cadea Cunninghama, a odlučio je loš šut iz igre, koji muči domaćine već neko vrijeme.

Detroit je započeo sezonu s porazom, a zatim ostvario dvije pobjede. Od 31. listopada krenuli su nizom poraza, s kojima su se upisali u povijest. Neslavni rekorderi su s 27 uzastopnih poraza prestigli Cleveland Cavalierse (26 poraza, 2010/11) i Philadelphia 76erse (26, 2013/14).

U igri je još jedan neslavan rekord koji se proteže kroz dvije sezone. Philadelphia je skupila rekordnih 28 uzastopnih poraza. Košarkaši 76-ersa tada su izgubili posljednjih deset utakmica sezone 2014/15 i prvih 18 sljedeće sezone. I taj rekord je u opasnosti jer Detroit prvo čeka susret protiv vodeće ekipe lige Boston Celticsa (23-6), a zatim slijedi dvoboj protiv Toronto Raptorsa (11-18).

Brooklyn Nets su zabilježili drugu uzastopnu pobjedu i trenutno su deveti na istoku s omjerom pobjeda i poraza 15-15.

Daleko bolje ide Minnesoti (22-7) i Oklahomi (19-9). U međusobnom okršaju Oklahoma je savladala Minnesotu kod kuće i utvrdila se na trećem mjestu zapadne konferencije. Minnesota je prva, između njih su još Denver Nuggets (22-10).

Susret je obilježio Shai Gilgeous-Alexander s još jednim odličnim nastupom - postigao je 34 poena (14/19 šut iz igre), dodao je još devet asistencija. Kod Minnesote je Anthony Edwards postigao 26 poena.

Los Angeles Clippersi (18-12) su pobijedili Charlotte Hornetse (7-21) s 113:104. James Harden je zablistao u prvom poluvremenu, kada je postigao 20 od ukupno 29 poena. Clippersi su četvrti na zapadu.

Četvrti na istoku su Orlando Magic (18-11), koji su gostujuće pobijedili Washington Wizardse (5-24) s 127:119. Indiana Pacers (15-14) su osmi nakon pobjede u gostima protiv Houston Rocketsa (15-13) s 117:123. Za pobjedu je najviše zaslužan Tyrese Haliburton s 30 poena i deset asistencija.

Pobjede su noćas slavili i košarkaši Chicaga (14-18), Utaha (13-18) i Portlanda (8-21). Bulls su s 118:113 pobijedili Atlanta Hawkse (12-18), a Andre Drummond je pritom postigao 24 poena i uhvatio 25 skokova. Jazz su bili bolji od San Antonio Spursa (4-25) s 130:118, a Trail Blazersi su iznenadili Sacramento Kingse (17-12) s 130:113. Niti 43 poena De'Aarona Foxa nisu pomogla Kingsima.

Četvrtu uzastopnu pobjedu ostvarili su Memphis Grizzlies (10-19), a dobri rezultati ovog tima poklopili su se s povratkom Ja Moranta (31 poen) nakon 25 utakmica suspenzije. Ovoga puta Grizzlies su nakon produžetka pobijedili New Orleans Pelicanse (17-14) s 116:115.