• Nogomet

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se na Europsko prvenstvo u nogometu po sedmi put.

Hrvati su 21.putnik na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta, a preostala tri bit će poznata nakon što završe dodatne kvalifikacije u ožujku.

U odlučujućem susretu izabranici Zlatka Daliča pobijedili su Armeniju na Maksimiru 1-0 pred 20 tisuća navijača. Pogodak odluke postigao je Ante Budimir u 43.minuti.

Hrvatska je dominirala, stvarala prilike, ali vratar Armenije Čančarević imao je svoju večer.

U drugom susretu skupine Wales i Turska su remizirali 1-1.

Ždrijeb skupina bit će održan 2. prosinca. Hrvatska će biti u trećoj jakosnoj skupini.

• Njemačka, Portugal, Francuska, Španjolska, Belgija, Engleska
  • Mađarska, Danska, Albanija, Austrija, Turska, Rumunjska
  • Hrvatska, Škotska, Slovenija, Slovačka, Češka, Nizozemska
  • Italija, Švicarska, Srbija, pobjednik play-off turnira Lige A, pobjednik play-off turnira Lige B, pobjednik play-off turnira Lige C

Zlatko Dalić odveo je Hrvatsku i na četvrto veliko natjecanje u nizu. Najuspješniji je izbornik Hrvatske od samostalnosti.