• Futsal

U debitantskoj sezoni u Prvoj futsal ligi FBiH - Centar MNK Fojnica upisao je svih 12 poraza.

U nekim utakmicama igrali su jako dobar futsal, no platili su danak neiskustvu.

No, ljudi u klubu misle dugoročno i prva sezona bila je samo uvertira i priprema za sezonu 2023/2024.

Novu sezonu Fojnica je otvorila odlično. U prvom kolu savladali su momčad Usore sa 5-2.Usora je igrala u najjačem sastavu, ali domaći igrači ostavili su srce na terenu.

Elvedin Bunić je u 11. i 14.minuti donio prednost domaćinima od 2-0.

Suvala i Hajdić vratili su Usoru u igru.

U 30.sjajni Bunić kompletira hat-trick i vraća prednost Fojnici.

U 33.Anđelić skreće loptu u svoju mrežu i MNK Fojnica ima ponovo dva razlike.

Samo minut kasnije, kada su gosti krenuli s viškom, vratar Fojnice Faris Varka zabija za 5-2.

Do kraja su lavovskom borbom domaći momci sačuvali prednost i osigurali prve, povijesne bodove.Na tome ne namjeravaju stati, već u narednom kolu slijedi gostovanje Žepču.