• Reakcija publike

nk travn nk nt

Nogometaši Nogometnog kluba Novi Travnik ugostili su  momčad NK Travnika u okviru 8. kola Druge lige FBiH - Zapad, no veliki broj posjetitelja imao je priliku gledati sve osim nogometa..

Naime, domaćini su poraženi s 0:2, no uz brojne diskutabilne odluke glavnog suca Muamera Imočanina i njegovih pomoćnika, Kenana Brzike i Edina Berberovića.

Sudački trojac režiju je počeo već u 17. minuti kada su dosudili zaleđe Silajdžije koji je sam izašao na vratara Piriju.

U 42. minuti susreta gosti šalju jednu dugačku loptu pred vrata domaćina, linijski suci ne vide zaleđe, a Nijaz Fazlić glavom matira Arnela Palalića na vratima Novog Travnika. Na odmor se otišlo s 0:1.

U nastavku su gosti nakon samo tri minute igre došli do udvostručenja prednosti, a pogodak je postigao Belmin Vila.

No, sudački trojac potom odlučuje "masakrirati" utakmicu s velikim brojem dosuđenih zaleđa koji su bili vidljivi samo njima. Pored nekoliko prekršaja za očigledan žuti karton, vrhunac sramote sudački trio doživljava u 55. minuti kada su nakon centaršuta prvo potvrdili, a potom poništili čist pogodak Novog Travnika.

Pogodak je navodno poništen zbog prekršaja, iako se od gostujućih igrača nitko nije bunio, čudno zar ne!?

Nakon ove situacije čitava klupa Novog Travnika burno je reagirala, no zauzvrat su dobili samo žute kartone glavnog današnjeg aktera, suca Muamera Imočanina.

Novom Travniku je potom poništen još pogodak, no ništa više od toga ne bi iznenadilo posjetitelje današnjeg derbija.

Susret je na kraju završen s 0:2 uz veliki prosvjede i negodovanje gostujućih navijača koji utakmicu zbog sramotnog suđenja nisu ni željeli odgledati do kraja.

Zaista, ova utakmica najbolji je pokazatelj "stanja" nogometa i sporta u našoj zemlji, no postavlja se pitanje što onda mogu očekivati djeca omladinskih pogona i je li nogomet kakav "smo poznavali" samo priča za prošlost.

Bilo kako bilo, Novi nakon ovog poraza ostaje pretposljednja momčad sa 4 osvojena boda uz gol razliku od -12.

U sljedećem, 9. kolu koje se igra za četiri dana Novi gostuje kod NK Sloge iz Bosanske Otoke.