• PREMIJER LIGA BiH

siroki slaaaavi

U derbiju 8. kola Premijer lige BiH Široki Brijeg je na Pecari pobijedio Sarajevo rezultatom 1:0.

U izjednačenom prvom poluvremenu obje momčadi imali su nekoliko solidnih prilika.

Gosti su najbliži pogotku bili u 18. minuti kada je Elvir Duraković pogodio vratnicu.

Na drugoj strani Široki Brijeg je u 39. minuti imao slobodan udarac na 17 metara od gola Sarajeva. Šutirao je Marija Ćavar, a njegov prizemni udarac odlično je obranio Muhamed Šahinović.

U prvoj minuti nastavka Sarajevo je propustilo veliku priliku. Obrana domaćih izgubila je loptu pred svojim kaznenim prostorom, Oliveira je izašao sam pred vratara domaćih koji je uz pomoć vratnice zaustavio njegov šut.

Domaći su poveli u 74. minuti nakon velike pogreške Šahinović koji je predao loptu Stephenu Chineduu, a napadač Širokog iskoristio je poklon i poslao loptu u gol Sarajeva.

Pokušali su gosti u završnici utakmici pritisnuti Široki Brijeg i doći do izjednačenja, ali u tome nisu uspjeli.

Široki se ovom pobjedom izdvojio na vrhu ljestvice sa 16 bodova, 3 više od drugog Sarajeva.

Nogometaši Marijana Budimira nemaju puno vremena za odmor. Već u srijedu na svom terenu igraju zaostali susret s Borcem.