• Premijer liga BiH

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u ponedjeljak na Koševu ekipu Veleža sa 1:0, u posljednjoj utakmici petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je došlo do treće pobjede u nizu, nanijevši istovremenom Veležu prvi poraz u sezoni.

Gol odluke postigao je Renan Oliveira u 50. minuti na asistenciju Ziljkića koji je iskoristio grešku obrane veleža i "ukrao" loptu na desnoj strani terena, uposlio brazilskog napadača koji je rutinski s ruba šesnaesetrca zatresao mrežu.

Većim dijelom utakmice domaći su napadali, ali je i Velež imao svoje prilike, a dva puta je pogodio okvir gola. U finišu prvog poluvremena gosti su tražili jedanaeseterac nakon što je u petercu Sarajeva, prilikom šuta Hrkaća, lopta na putu do gola pogodila Beganovića. Igrači Veleža signalizirali su da je fudbalera Sarajeva lopta pogodila u ruku, ali arbitar Petrović nije dosudio najstrožiju kaznu.

Sarajevo je na kraju došlo do pobjede i sa tri trijumfa iz četiri meča zauzima drugo mjesto na tabeli.