• POLJSKA PREJAKA

nurkic kos bih

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Poljske sa 86:82 u finalu turnira olimpijskih pretkvalifikacija u Gliwicama.

Košarkaši BiH tako su propustili priliku naći se na završnom turniru kvalifikacija u Parizu, gdje će igrati Poljska koja je pretkvalifikacijski turnir, čiji je bila domaćin, završila bez poraza.

Susret je protekao u izjednačenoj igri, a ekipe su se tijekom svih 40 minuta smjenjivale u vodstvu. U dramatičnoj završnici bh. reprezentativci nisu realizirali par napada, dok su Poljaci s linije slobodnih bacanja uspjeli povesti s tri poena razlike i do kraja zadržati prednost.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su Lazić sa 16, Atić sa 15, Nurkić 11 i Musa s deset poena, dok su Poljsku predvodili Sokolowski sa 16 i Balcerowski sa 14 poena.