• Rukomet

Rukometašice Gruda i ove su godine osvojile dvostruku krunu!

HRK Grude je ponovo pokazao kako je najbolja ekipa u ženskoj konkurenciji osvojivši i prvenstvo i Kup.

Proteklog vikenda Hadžići su ugostili završnicu Kupa Bosne i Hercegovine.

U polufinalnoj utakmici HRK Grude pobijedio je Izviđač sa 44-23. U finalu šanse nije imao niti domaćin Final Foura, ekipa Hadžića. Gruđanke su slavile 39-21 i potvrdile dominaciju.

Odlična je na završnom turniru Kupa bila Kiseljačanka Lea Bošnjak. U osvajanje novog trofeja mlada rukometašica ugradila je ukupno 10 pogodaka (7 u polufinalu i 3 u finalu). Lea Bošnjak je svakako zalog za budućnost, a osim velikim talentom ističe se i ponašanjem.Nedavno je napunila 18 godina i pred njom je svijetla budućnost.