mnk joker novi travnik

Ekipa iz Novog Travnika je od naredne sezone premijerligaš

MNK Joker iz Novog Travnika novi je šampion Prve futsal lige Federacije BiH za sezonu 2015/16, i od naredne sezone igraće u najelitnijem futsal takmičenju u BiH, Premijer futsal ligi BiH. Oni su u finalnom meču u Vogošći bili bolji od tuzlanskog Salinesa rezultatom 6:4. Na poluvremenu je bilo neriješeno, 1:1.

Prednost Jokeru donio je Nikola Turić u 15. minutu, ali samo nekoliko sekundi kasnije na 1:1 poravnao je Mensur Omerašević.

U drugom poluvremenu sjajna igra Jokera. Prednost od 1:2 donosi Robert Milanović u 24. minutu, a na 1:3 povisuje Marko Vujica, tri minute kasnije. U 31. minutu Goran Lovrinović donosi prednost Novotravničanima od 1:4 i dovodi svoju ekipu na korak od šampionske titule. Ali tri minute kasnije razigravaju se Tuzlaci, na 2:4 smanjujeMensur Omerašević, svojim drugim golom.

Minut prije kraja novi gol za Salines, na 3:4 smanjio je Rusmir Ibrahimović, i tako bar malo produžio nade svojoj ekipi da mogu do produžetaka. Ali pitanje pobjednika već sljedeći napad riješava Marko Vujica, svojim drugim golom u ovom finalnom susretu.

U posljednjem minutu još dva gola, po jedan na obe strane. Prvo su igrači Salinesa došli do gola za 4:5 preko dvostrukog strijelca Rusmira Ibrahimovića, ali konačnih 4:6 postavio je Goran Knežević.

MNK Joker ovom pobjedom je osvojio šampionsku titulu Prve futsal lige Federacije BiH za sezonu 2015/16. i tako izborio takmičenje u Premijer futsal ligi BiH naredne sezone.

Vrijedi spomenuti da se u završnim mečevima sezone na spisku Jokera nije našao golman Valentino Slipac, koji je bio prvi golman ekipe kroz čitavu sezonu i koji je dao veliki doprinos ovom Jokerovom uspjehu.

FC SALINES - MNK JOKER 4:6 (1:1)