• PREMIJER LIGA BIH

U prvom susretu 20. kolu nogometne Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banja Luci momčad Borca slavila je 1:0 protiv Širokog Brijega.

U susretu druge i treće momčadi na ljestvici domaći su došli do pobjede zahvaljujući pogotku u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Prvu priliku na utakmici imali su domaći nogometaši kada je Jovo Lukić ostavio loptu za Predragovića koji puca s 20 metara, ali daleko iznad gola gostiju. Dvije minute kasnije Tatar našao u prilici, no s pet metara nije bio precizan.

U 13. minuti Mašić je u posljednji trenutak očistio ispred Jove Lukića i tako spasio svoju momčad.

Širokobriježani su u 21. minuti imali priliku kada Radić puca s 20 metara, ali visoko preko gola domaćina.

Minutu kasnije Ninković je ubacio, ali Lukić s pet metara puca glavom, preko gola.

U 36. minuti Ninković je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla pored gola gostiju.

Kulašin je lijepo primio loptu, pobjegao svom čuvaru, ali nije uspio savladati gostujućeg vratara u 53. minuti susreta. Tri minute kasnije veliku priliku je propustio Predragović.

U 65. minuti Lovrić puca pored gola domaće momčadi.

Sjajnu priliku za goste je imao Valinčić koji puca glavom, ali sjajno brani Ćetković.

U 75. minuti Radić je propustio veliku priliku za goste, pucao je s desetak metara pored gola.

Kada se činilo da će utakmica završiti bez golova, u 94. minuti pobjednički pogodak za Borac postigao je bivši igrač Širokog Brijega Jakov Blagaić.

Borac se ovom pobjedom bodovno izjednačio sa Širokim Brijegom. Obje momčadi sada imaju po 36 bodova, tri manje od lidera prvenstva Zrinjskog koji se u nedjelju sastaje sa Sarajevom.