• Rukomet

Rukomet 750x421

Rukometaši Kiseljaka pobjedom su ušli u drugi dio sezone u Prvoj ligi FBiH - Sjever.

I drugi put u sezoni Kiseljačani su savladali Donji Vakuf. U Gradskoj dvorani u Kiseljaku domaćin je slavio 31-25.

Pripreme su odrađene na zadovoljavajući način, no polovinom ovog tjedna javili su se problemi s ozljedama i virozom.

Slišković i Klarić nisu mogli nastupiti,što je svakako veliki hendikep, a dosta igrača igralo je pod virozom.

Donji Vakuf je stvarao dosta problema,a Kiseljak je previše srljao u napadu i brzo rješavao akcije.

Tek u 40.minuti Kiseljak je stigao do poravnanja, te u posljednjih 15 minuta podigao obranu i riješio utakmicu.

Jelonjić je bio sjajan na vratima. Ahić je bio najefikasniji sa 12 pogodaka. Duno je bio upitan prije početka, no stisnuo je zube i odigrao jako dobar meč i postigao četiri pogotka. Gojsilović,Jurišić i Bošnjak također su dodali po 4 pogotka,dva Marko Jelonjić i 1 Omanović.

Povratnik Brajković također je odigrao jako dobru utakmicu.

Goste je predvodio Terzić sa 7 pogodaka.