• NADIGRALI ŠPANJOLSKU

U prvom polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva Danska je u Gdansku pobijedila Španjolsku rezultatom 26:23 (15:10).

U reprizi polufinala SP-a iz 2021. godine Danci su ponovno bili bolji od Španjolaca i plasirali su se u svoje treće uzastopno finale.

Branitelji naslova kontrolirali su utakmicu od prve minute, te su prvih 30 minuta igre riješili u svoju korist 15:10.

U nastavku Španjolska je polako sustizala tu prednost, te je u 48. minuti došla na samo gol zaostatka (20:19).

U završnih deset minuta slijedila je danska serija 4:0, a zatim i Španjolska 3:0, pa se u zadnju minutu ušlo pri vodstvu Danske 25:23.

Španjolci u svom završnom napadu nisu realizirali sedmerac, a na drugoj strani za konačnih 26:23 pogodio je Emil Jakobsen.

U danskim redovima prvi strijelac sa 6 golova bio je Simon Bogetoft Pytlick, dok je kod Španjolaca Alex Dujshebaev Dovichebaeva zabio 5.

Danska se večerašnjom pobjedom plasirala u treće uzastopno finale svjetskih prvenstava i u nedjelju će pokušati postati prva reprezentacija koja je tri puta za redom osvajala SP. Protivnik u nedjelju bit će im bolji iz drugog polufinalnog ogleda u kome se sastaju Francuska i Švedska. Ta utaamica igra se od 21 sat u Stockholmu.