• HRVATSKI VRATAR

Hrvatska se plasirala u četvrtfinale Svjetskog prvenstva boljim izvođenjem jedanaesteraca od Japana. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a u jedanaestercima je junak bio Dominik Livaković, koji je čak triput zaustavio Japance. Pogodak za Hrvatsku u regularnom dijelu utakmice zabio je Ivan Perišić, a za Japance Daizen Maeda.

S tri obrane u raspucavanju Livaković je ušao u povijest svjetskih prvenstava. Na najvećem nogometnom natjecanju to je pošlo za rukom samo dvojici vratara.

Prvi je Portugalac Ricardo koji je tri penala obranio kada je Portugal 2006. u Njemačkoj nakon penala izbacio Engleze, a drugi je Danijel Subašić kojem je to uspjelo protiv Danaca u osmini finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.