• "PAO MEKSIKO"

Nogometna reprezentacija Argentine pobijedila je Meksiko rezultatom 2:0 u okviru 2. kola grupe C Svjetskog prvenstva i u posljednjem kolu protiv Poljske odlučivat će o prolazu dalje.

Junak bezidejnih Gaučosa bio je Lionel Messi koji je načeo Meksikance i asistirao za drugi gol, a uprkos blijedoj partiji, Argentinici imaju realne šanse da se domognu plasmana u osminu finala.

Meksiku je pak, potrebno malo čudo da se plasira dalje.

Što se tiče same utakmice, bila je to rovovska bitka, s puno prekršaja i prekida u kojoj nismo vidjeli mnogo prilika i lijepih poteza. Ipak, trenutak inspiracije Lionela Messija okrenuo je utakmicu na stranu Argentine.

U 64. minuti Messi je primio loptu na nekih 20-ak metara i veoma je preciznim šutem matirao Ochou za vodstvo 1:0.

Pobjedu je na asistenciju Messija fenomenalnim golom potvrdio Fernandez u 87. minuti, za možda i krucijalnu pobjedu Gaučosa kada je u pitanju borba za osminu finala.

Argentina ima tri boda i eventualnim slavljem u posljednjem susretu grupe protiv Poljske sigurno bi prošla dalje, dok naravno postoje još neke kombinacije koje ih vode u osminu finala.

S druge strane, Meksikancima treba ubjedljiva pobjeda protiv Saudijske Arabije i nada da će Argentina savladati Poljsku.

Podsjetimo, ako ekipe imaju isti broj bodova na kraju, o plasmanu odlučuje gol-razlika.