• KATAR

Nogometaši Poljske pobijedili su na Education City stadionu u drugom kolu Svjetskog prvenstva reprezentaciju Saudijske Arabije rezultatom 2:0, te su tako u potpunosti zakomplicirali situaciju u grupi C.

Od početka utakmice igralo se grubo pa je brazilski sudac već do 20 minute podijelio čak četiri žuta kartona.

Većih prilika nije bilo sve do šest minuta prije odlaska na odmor kada je Poljska i došla u vodstvo. Lewandowski je odigrao povratno dodavanje za Zielinskog koji silovitim udarcem pogađa za vodstvo Poljaka.

Saudijci su u posljednjoj minuti prvog poluvremena mogli doći do izjednačenja nakon što je sudac dosudio jedanaesterac. Prethodno je Bielik srušio Al Shehrija u šesnaestercu Saudijske Arabije. Ipak, Szczesny je obranio penal Al Dawsaryju, a nakon toga i udarac Al Breiku koji je natrčao na odbijenu loptu.

Početkom drugog poluvremena Saudijci su imali dvije velike prilike. Prvo je Szczesny obranio zicer Al Dawsaryju, a onda je Al Buraikan silovito šutirao, ali je promašio okvir gola.

Poljaci su potom dva puta pogodili okvir gola. Prvo je Milik glavom pogodio gredu, a onda je Lewandowski nogom uzdrmao vratnicu.

Ipak, osam minuta prije kraja susreta Lewandowski postavlja konačnih 2:0. Napadač Barcelone je oteo loptu Al Malkiju na 16 metara od gola i onda je samo lagano pospremio u mrežu za svoj prvi gol na svjetskim prvenstvima.

Poljska današnjom pobjedom prestiže Saudijsku Arabiju i zauzima prvo mjesto grupe C. Poljaci imaju četiri, a Saudijci tri boda. Preostalu utakmicu drugog kola Grupe C igraju Meksiko (jedan osvojen bod) i Argentina (bez bodova). U posljednjem kolu Poljska će igrati protiv Argentine, a Saudijska Arabija s Meksikom.