• SP 2022.

Nogometna reprezentacija Engleske deklasirala je reprezentaciju Irana sa 6:2, u prvom susretu današnjeg programa Svjetskog prvenstva u Kataru.

Ovo je ujedno bio prvi meč grupe B, dok se večeras od 20.00 sati igra drugi susret u ovoj grupi između Sjedinjenih Američkih Država i Walesa.

Iran je u ovom meču uspio odolijevati napadima favoriziranog protivnika do kraja prvog poluvremena, točnije do 35. minuta kada prvi gol na ovom meču postiže Bellingham.

Iako je u prvom dijelu susreta izgledalo da će se Englezi namučiti da dođu do pobjede protiv Iranaca, u 44. minutu Saka postiže drugi gol za Englesku, dok u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Sterling postiže i treći pogodak za otočku reprezentaciju.

U drugom poluvremenu nastavljena je dominacija Engleza koji su na četvrti pogodak čekali do 62. minuta kada svoj drugi pogodak na ovom meču postiže Saka.

Nadu da mogu ublažiti današnji poraz tri minuta kasnije Irancima je donio Taremi, koji šalje loptu pod prečku protivničkog gola nakon odlične akcije.

Ipak, Englezi tu nisu stali već su nastavili napadati protivnika. Takva igra isplatila im se u 71. minutu kada Rashford postiže peti gol svog tima. U 90. minutu šesti gol za Englesku postiže Grealish.

Konačnih 6:2 u sudačkoj nadoknadi meča sa bijele tačke postavlja Taremi, kojem je to ujedno bio drugi gol na susretu.

Meč drugog kola grupe B Iran će 25. studenog igrati protiv Walesa, a Engleska protiv SAD-a.