• LIGA PRVAKA

Nogometaši Milana velikom pobjedom u Zagrebu nad Dinamom rezultatom 0:4 došli su na korak od plasmana u sljedeću rundu Lige prvaka. S druge strane, ugasili su snove Modrih o nastavku natjecanja.

Grupa E Lige prvaka do ovog kola djelovala je totalno konfuzno. Ništa se nije znalo, a onda je pobjeda Chelsea značila da Plavci idu s prvog mjesta u sljedeću fazu natjecanja.

U drugom meču grupe Milan je protutnjao Zagrebom i slavio sa četiri gola razlike. Prvo poluvrijeme proteklo je u dominaciji Milana, ali u završnici prvog dijela dolazi do pravovremenog pogotka za Rossonere.

Nakon ubačaja iz slobodnog udarca Sandra Tonalija, pogodio je Matteo Gabbia i tako doveo Milan u vodstvo. Zanimljivo, to mu je prvi gol u seniorskoj karijeri.

U 49. minuti pao je nevjerojatan gol. Rafael Leao je krenuo sam s svoje polovice i napravio slalom za postizanje drugog pogotka Milana. Obrana Dinama djelovala je komično, a dvojica nogometaša su se sudarila i završila na zemlji tijekom ovog prodora.

U 59. minuti oboren je Sandro Tonali u kaznenom prostoru Dinama, a siguran s bijele točke bio je Olivier Giroud.

Bilo je tada jasno da Milan odnosi sva tri boda iz Zagreba, a u 69. minuti nakon izvrsnog prodora Leaa autogol postiže Robert Ljubičić.

Moglo je biti i ubjedljivije da zicer nije promašio reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić koji je u 85. minuti izašao sam pred Livakovića, ali je šutirao tako da mu je hrvatski reprezentativac obranio. Krunić je u igru ušao u nastavku susreta.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, tako da je Milan napravio ogroman korak ka nokaut fazi. Rossoneri u posljednjem kolu dočekuju Salzburg i tu im treba samo bod za plasman dalje.