• LA LIGA

Nogometaši Real Madrida i Barcelone odigrali su danas El Clasico u okviru 9. kola španjolske La Lige, a "Kraljevi" su na Santiago Bernabeu slavili s 2:1.

Prvi pogodak postigao je Karim Benzema u 12. minuti kada je Vinius Junior pokušao postići pogodak, a lopta od ter Stegena odbila do Francuza koji nije imao težak zadatak.

U 35. minuti Federico Valverde postiže sjajan pogodak udarcem izvan šesnaesterca, a asistenciju je upisao Mendy.

Real je s prednošću od 2:0 otišao na odmor.

Iako je Barcelona u prvom dijelu kontrolirala susret, Real je postizao golove. U nastavku su zamijenili uloge, a Barcelonina promjena taiktike isplatila se u 83. minuti kada su preko Torresa uspjeli smanjiti rezultat na 2:1. Asistenciju je upisao Lewandowski.

Barcelona je još u nekoliko navrata imala sjajnu priliku za izjednačenje, no Katalonci nisu uspjeli doći do poravnjanja. Štoviše Real je uspio doći i do trećeg pogotka preko Rodryga koji je zabio iz jedanaesterca.

Luka Modrić je igrao do 78. minute kada ga je zamijenio Camavinga.

Real će nakon nova 3 boda imati 25 bodova, dok će Barca biti na drugom mjestu s 22 boda.