• HRVATSKI TENISAČ

Borna Ćorić (ATP - 28.) se treći put ove sezone plasirao u četvrtfinale turnira, a među osam najboljih na ATP 500 turniru u Tokiju stigao je pobijedivši Amerikanca Brandona Nakashimu (ATP - 47.) sa 7-5, 6-2 za 81 minutu.

Ćorićev četvrtfinalni suparnik bit će pobjednik meča između Kanađanina Denisa Shapovalova (ATP - 22.) i Japanca Ria Noguchija (ATP - 291.).

U izjednačenom prvom setu hrvatski reprezentativac je do 'breaka' stigao u 11. gemu. Bio je to početak Ćorićevog niza od četiri gema, kojim je prelomio meč.

Borna je po drugi put u meču oduzeo servis Nakashimi u prvom gemu drugog seta, a isto je učinio i u petom gemu za vodstvo od 4-1, nakon čega je mirno priveo dvoboj kraju.

Za razliku od suparnika, koji nije imao nijednu priliku za 'break', Ćorić je iskoristio tri od osam 'break-lopti'. Borna je izgubio samo tri poena nakon što je pogodio prvi servis, a suparniku ukupno prepustio samo osam poena kad je bio na početnom udarcu.

Ćoriću je ovo treći nastup u Tokiju, a u prva dva dolaska (2015. i 2019.) nije uspio doći do pobjede.