• NEUGODNO IZNENAĐENJE

Ženska košarkaška reptrezentacija Bosne i Hercegovine porazom je započela debitantski nastup na Svjetskom prvenstvu.

Košarkašice BiH su na otvaranju Mundobasketa u Australiji poražene od reprezentacije Portorika s 82:58.

Od prve minute košarkašice Portorika diktirale su tempo i već nakon šest minuta imale su 15 poena prednosti.

Početkom druge dionice, uz koš-faul Matee Tavić reprezentacija BiH smanjuje na 26:35, ali portorikanska ekipa ponovo ulazi u dobru seriju, kažnjava propuste u obrani Zmajica, te na poluvrijeme odlazi s prednošću od 36:53.

Isti scenario viđen je i u trećoj četvrtini. Portorikanke su nastavile pogađati, a reprezentacija BiH teško je dolazila do poena. Koševima Melendez podigle su rezultatsku prednost na 22 poena i praktično riješile pitanje pobjednika.

Najefikasnija u reprezentaciji BiH bila je Jonquel Jones s 15 poena, a Miljana Džombeta je postigla 11.

Guirantes je blistala u redovima Portorika s 26 poena, devet skokova i osam asistencija.

Sljedeću utakmicu BiH igra 23. rujna protiv Kine.