• LIGA PRVAKA

Nogometaši Milana svladali su pred svojim navijačima Dinamo 3-1 (1-0) u susretu 2. kola skupine E Lige prvaka čime je talijanski prvak zasjeo na prvo mjesto ljestvice.

Talijanski prvak je vodio 2-0 golovima Oliviera Girouda iz jedanaesterca u 45. te Alexisa Saelemaekersa u 47. minuti. Nakon sjajne akcije s Petkovićem na 1-2 je smanjio Mislav Oršić u 56. minuti, ali je Tommaso Pobega u 77. vratio Milan na dva razlike (3-1) i postavio konačan rezultat.

Na početku utakmice Milan je na brzinu pokušao doći do startne prednosti. Stisnuo je hrvatskog prvaka i odvukao ga u njegov šesnaesterac. Lopta je konstantno kružila oko šesnaesterca Dinama, ali osim udarca Oliviera Girouda u devetoj minuti, koji je otišao malo iznad vratnice, ozbiljnijih situacija po Livakovića nije bilo.

Dinamo je tako, bez većih problema, odbio te uvodne napade Milana nakon čega je igra postala prilično ravnopravna. I dalje je Milan imao bolje šanse, no znao je i Dinamo zaprijetiti. U 28. minuti je pokušao Moharrami, a još je bliže pogotku bio Mislav Oršić u 36. minuti. Pucao je prema suprotnom kutu, ali je lopta prošla pored domaće vratnice.

Milan je mogao povesti u 21. minuti, ali je Moharrami odlično reagirao prije Rafaela Leaa i spriječio pogodak, dok je kasnije talijanski prvak pokušavao i s dalekometnim udarcima, ali se rezultat nije mijenjao.

No, prije odmora Milan je ipak poveo. U posljednjim trenucima prvog dijela sudac je duel Josipa Šutala i Rafaela Leaa okarakterizirao kao prekršaj igrača Dinama, a Giroud je bio miran i precizan s bijele točke za 1-0 Milana.

Kako je završio prvi dio tako je počeo i drugi, lopta se zakoprcala u mreži Dinama. Rafael Leao je lakoćom probio lijevu stranu, ubacio, a belgijski igrač Alexis Saelemaekers je glavom zabio pod gredu za 2-0.

Dinamo se vratio u igru u 56. minuti i to nakon sjajne akcije Oršića i Petkovića. Lucidnim potezom i dodavanjem veliki dio Milanove obrane prevario je Petković, a Oršić je odlično zabio za gol Dinama.

U idućim minutama bolji je na terenu bio Dinamo, dok je Milan branio svoje vodstvo i čekao priliku za novi udar. Dočekao je taj trenutak u 77. minuti kada je Theo Hernandez poslao povratnu loptu, a Pobega žestoko zabio s deset metara pod gredu za 3-1 Milana.

Uz ovu pobjedu Milan je preuzeo prvo mjesto na ljestvici s četiri boda. Dinamo ima tri, a uz utakmicu manje RB Salzburg je treći s jednim bodom, dok je Chelsea na nuli.

U idućem trećem kolu Dinamo će gostovati kod RB Salzburga 5. listopada (18.45 sati), a istog dana Milan u 21 sat gostuje na Stamford Bridgeu kod Chelseaja.