• KONFERENCIJSKA LIGA

Nogometaši Zrinjskog upisali su pobjedu u prvoj utakmici 2. pretkola Konferencijske lige. Na jednom od najljepših stadiona na Balkanu Air Albaniji u Tirani, Plemići su svladali istoimenog protivnika s 1:0.

Bolje je Zrinjski ušao u susret, bez imalo respekta prema albanskoj ekipi. Kontrolirali su igru i brzo oduzimali lopte Tirani te su ubačajima u kazneni prostor nastojali doći do prilike.

Prvu šansu na utakmici imao je Tičinović kada je pokušao s 15 metara, ali slab je to udarac bio te Bekaj lakoćom hvata loptu.

No, Zrinjskom se bolja igra isplatila u 12. minuti. Limaj je neoprezno u pokušaju izbijanja lopte zakačio Jukića, a ciparski sudac Sotiriou bez puno razmišljanja pokazuje na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo Nemanja Bilbija i zabio prvi europski gol Plemića u ovoj sezoni za veliko oduševljenje mostarskih Ultrasa koji su u ne malom broju došli u Tiranu.

Nakon primljenog gola Tirana se budi i preuzima inicijativu te je natjerala Zrinjski da se duboko brani. No, obrana mostarske momčadi bila je na visini zadatka i domaćini nisu uspijevali stvoriti nikakvu priliku da ugroze Čondrića.

Iako nisu imali prevelik posjed u tim trenucima, Plemići su stvorili sto postotnu priliku za Bilbiju koji iz prve puca, ali Bekaj uz dosta muke brani taj udarac.

Imao je Zrinjski pokušaje iz dva kornera koji su uslijedili nakon Bilbijine prilike, ali prvi je završio u bloku, a drugi Magdićev odlazi visoko preko gola.

U 33. minuti ponovno se Bilbija našao u velikoj prilici. Ćorluka ga je sjajnim pasom pronalazi iza obrane domaćina, a napadač Zrinjskog ponovno puca iz prve, ovoga puta iskosa s desne strane, ali ponovno taj Bekaj sjajnom paradom brani njegov udarac.

U 37. minuti nova prilika za Zrinjski koji je visokim presingom oduzeo loptu, Bilbija vraća do Jankovića koji dobro puca, ali albanski vratar je još jednom čuva svoju mrežu.

Tri minute kasnije prijeti i Tirana. Probijena je desna strana Mostaraca, ali na prizemnom ubačaju prvi je Čondrić i hvata loptu.

Bio je to i posljednji pokušaj domaćina u prvom poluvremenu u kojem ih je momčad Sergeja Jakirovića u potpunosti nadigrala i Albanci su mogli biti sretni što na odmor odlaze sa samo jednom loptom u mrežu.

Tirana je bolje krenula u nastavku, nisu stvarali prilike, ali su imali posjed što se ne može reći za Zrinjski koji je brzo gubio lopte.

Imali su domaćini loš pokušaj iz slobodnog udarca, pa i dva pokušaja Seferija, ali bez veće opasnosti.

U 56. minuti Janković je uputio dobar udarac s 18 metara, ali lopta odlazi malo preko gola. Bio je to i zadnji pokušaj Jankovića kojeg je zamijenio naš Novotravničanin, Silvio Ilinković i tako debitirao u dresu aktualnog prvaka BiH.

U nastavku se utakmica malo usporila. Zrinjski naravno nije trebao srljati dok je nogometaše Tirane već pomalo hvatao umor.

U 77. minuti dvostruka promjena kod Zrinjskog, izašli su Kamenar, koji je imao žuti karton i Jukić, a u igru su ušli Sučić i Ćuže.

Pametno i oprezno su Mostarci igrali u tim trenucima. Nisu htjeli previše riskirati s ofenzivnijom igrom iako je dojam bio da su mogli jer su se domaćini umorili dok su Plemići i dalje djelovali svježe i radili taj presing.

Rutinski je momčad Sergeja Jakirovića privela utakmicu kraju i zasluženo slavila s 0:1.