• PLIVANJE

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Europskom juniorskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin.

Pudar je osvojila treću medalju i drugo zlato na ovogodišnjem juniorskom prvenstvu u rumunjskom Otopeniju.

U disciplini 100 metara delfin osvojila je srebro, dok je jučer postala prvakinja Europe u disciplini 200 metara delfin.

Danas je došLa do zlata nakon što je dionicu od 50 metara u stilu delfin isplivala u vremenu 26.49 sekundi.

Pudar je ranije nastupila na mediteranskim igrama, gdje se okitila zlatnim medaljama u disciplini delfin na 100 i 200 metara.