• HRVATSKA - FRANCUSKA 1:1

dalic stozer hns foto

Hrvatska je na Poljudu u drugom kolu Lige nacija remizirala s Francuskom 1:1. Obje reprezentacije tako su osvojile prvi bod u skupini 1. Momčad Didiera Deschampsa povela je golom Adriena Rabiota, ali je Andrej Kramarić iz jedanaesterca donio bod Hrvatskoj, piše Index.hr..

Na samom početku utakmice obje su momčadi imale nekoliko opasnih napada, ali na prvu pravu priliku čekalo se do 18. minute. Tada je Mateo Kovačić sjajno uposlio Antu Budimira, koji je išao sam prema Maignanu, no obrana ga je sustigla te pomogla francuskom vrataru da to odbije u korner.

Francuzi su u 31. minuti postigli pogodak koji je ipak opravdano poništen zbog zaleđa. Christopher Nkunku bio je za dlaku bliže golu od hrvatske obrane. Osam minuta kasnije, ponovno su gosti stvorili probleme po desnoj strani, a ovaj je puta Livaković zaustavio pokušaj Diabyja iz obećavajuće situacije.

Francuska je povela u 52. minuti. Ben Yedder je izvukao Vidu s pozicije, zagradio se i zatim savršenom loptom u prostor pronašao Adriena Rabiota, koji je pobjegao Juranoviću te mirno realizirao čistu priliku.

Hrvatska je nakon toga pokušala napasti, ali dugo nije uspjela stvoriti pravu priliku. Utakmicu je u 76. minuti mogao riješiti Griezmann, kada je nakon Vidinog pogrešnog dodavanja izbio pred Livakovića, no hrvatski vratar je obranio njegov pokušaj.

Četiri minute kasnije, Maignan je obranio jedan Sučićev udarac, a lopta se odbila do Kramarića, kojeg je u kaznenom prostoru srušio Clauss. Sudac Guida je odmah pokazao na bijelu točku, ali je njegov pomoćnik označio zaleđe. Ipak, VAR pregled pokazao je da zaleđa nije bilo pa je Hrvatska dobila kazneni udarac. Sigurno ga je realizirao Andrej Kramarić, čovjek koji ga je i izborio.

Dalićevi su izabranici na krilima tog pogotka pokušali doći i do drugog. Najbliže je bio Vlašić u 87. minuti, ali ga je lijepom obranom zaustavio Maignan. Na drugoj je strani u 88. minuti Griezmann promašio čistu priliku poslije greške Juranovića, dok je zadnju šansu na utakmici imao Sučić u 93. minuti, no šutirao je pored gola.