• Kiseljak open 2022.

tk elliptic logo

Na teniskom turniru u Kiseljaku igraju se susreti osmine finala u singlu.

Poznato je pet sudionika četvrtfinala. Dogodila su se dva velika iznenađenja, ispali su i prvi i drugi nositelj.

Prvi nositelj Orlando Luz u dva je seta eliminiran od Ukrajinca Vlacheslava Bieliskyija. Razlika između ova dva tenisača je oko 360 mjesta na ATP ljestvici, no to se danas nije vidjelo, odnosno izgledalo je obratno. Ukrajinac je dominirao, Luz se stalno morao spašavati. Tri breaka bila su dovoljna za slavlje u dva seta, a Brazilac je tek uspio napraviti dvije break prilike, ali nijednu nije iskoristio.

Drugi nositelj Australac Li Tu bio je prisiljen predati meč pri rezultatu 1-1 u setovima, 1-1 u trećem setu. Bio je to meč sa dosta neprisiljenih pogrešaka, a čak 9 puta ukupno su igrači gubili svoj servis. Raphael Collignon iz Belgije je bio na servisu, a Li Tu je nezgodno stao i odmah je pod bolovima pao na teren. Stigla je liječnička ekipa, uspjeli su ga oporaviti, ali nakon samo jednog poena ponovo je pao i morao je predati meč. Riječ je o ozljedi koju vuče već neko vrijeme.

Četvrti nositelj Mattia Belucci je u tri seta izbacio Nijemca Sebastiana Prechtela. Bio je to izjednačen meč do početka trećeg seta,kada je na terenu postojao samo Talijan. Počeo je pogađati sve,a 21-godišnjak je sada možda i glavni favorit.

Michael Vrbensky je sa 6-4;6-2 izbacio Franu Ninčevića.Hrvat je bio dosta dobar u prvom setu, u drugom se njegova igra raspala.

Joris de Loore je rutinski izbacio Rusa Denisa Kloka u dva seta. Belgija tako ima već dva predstavnika u četvrtfinalu, a može imati u tri, jer svoj meč ima odigrati i Gauthier Onclin.

Trenutno se igra meč između Švicarca Jakuba Paula i predstavnika BiH Andreja Nedića.Paul vodi u prvom setu.

Osim toga, predstoje nam još dva meča u singlu i četiri u dublu, od kojih je jedan tek počeo.